detoks-alkoholowy

Detoks alkoholowy i narkotykowy – jak działamy

Intensywne oraz długotrwałe spożywanie substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol czy narkotyki powoduje całkowite fizyczne i psychiczne wyczerpanie. W takich przypadkach niezbędne jest przeprowadzenie detoksu, czyli procesu odtruwania organizmu.
Celem detoksykacji jest usunięcie z organizmu substancji szkodliwych i przywrócenie fizycznej równowagi osobie uzależnionej.

W naszej klinice przeprowadzamy profesjonalny detoks organizmu, który przebiega wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarską.

Kilka powodów, dla których warto skorzystać z naszej pomocy

  • Zawsze zaczynamy od dokładnej diagnozy pacjenta – badamy zarówno stan fizyczny, jak również kondycję psychiczną osoby nadużywającej substancji odurzających.
  • Dla każdego pacjenta indywidualnie dobieramy leki, płyny i witaminy, które podawane są podczas detoksykacji. Właściwy dobór środków farmakologicznych sprawia, że proces przebiega łagodnie i zmniejsza się prawdopodobieństwo potencjalnych komplikacji.
  • Stosujemy nowoczesne i bezpieczne metody, które łagodzą objawy odstawienne substancji uzależniających.
  • Przez cały czas opiekę nad pacjentem sprawuje wykwalifikowany personel medyczny, co sprawia, że zarówno osoba uzależniona, jak i jej najbliżsi, mogą czuć się spokojnie.
  • Każdemu pacjentowi zapewniamy prywatność oraz komfort podczas całego procesu.

Odtruwanie organizmu – pierwszy krok do odzyskania zdrowia

Detoksykacja sama w sobie nie leczy uzależnienia, ale pozwala na skuteczne przerwanie ciągu alkoholowego, narkotykowego lub innego i jest odpowiednim momentem do podjęcia dalszego leczenia. W naszej klinice przez cały czas detoksykacji pacjent otoczony jest fachową opieką lekarską i pielęgniarską.

Zatrudniamy doświadczonych specjalistów, którzy na kolejnych etapach leczenia (terapia odwykowa) pomagają pacjentom wrócić do zdrowia oraz rozwiązać problemy natury emocjonalnej oraz psychicznej.

Jeśli zgłaszające się na detoks osoby chcą już na tym etapie skorzystać z profesjonalnej opieki psychologów i terapeutów, mogą to zrobić za dodatkową opłatą. Więcej szczegółów można znaleźć w cenniku lub uzyskać poprzez bezpośredni kontakt z nami.

Dzięki dobremu dopasowaniu środków farmakologicznych oraz wsparciu psychologicznemu nasi pacjenci wracają do równowagi i mogą kontynuować terapię w zakresie leczenia alkoholizmu lub leczenia narkomanii.