Terapia dla współuzależnionych

terapia-dla-wspoluzaleznionych

Terapia dla współuzależnionych – czyli dla kogo

Problem uzależnienia dotyka nie tylko osób, które się z nim zmagają, ale także ich najbliższych. Bardzo często używa się w tym kontekście określenia „osoby współuzależnione”, które odnosi się z reguły do członków rodziny osoby uzależnionej.

Zapewniamy wsparcie wszystkim osobom, które na co dzień doświadczają przykrych skutków związanych z chorobą bliskich.

Odzyskanie równowagi – jak pomagamy

Nasza klinika oferuje kompleksową opiekę terapeutyczną dla osób współuzależnionych. Celem terapii jest pomoc osobom współuzależnionym przede wszystkim w:

  • zrozumieniu swojego postępowania związanego z uzależnieniem osoby bliskiej,
  • zdobyciu odpowiedniej wiedzy na temat współuzależnienia i uzależnienia,
  • rozpoznaniu własnych schematów działań,
  • nabyciu umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami,
  • nauczeniu się nowych konstruktywnych zachowań wobec osoby uzależnionej,
  • rozwiązaniu swoich aktualnych problemów i znalezieniu własnej drogi.

Z uwagi na indywidualne potrzeby zgłaszających się do nas osób wykorzystujemy różne formy terapii, które składają się na całość programu terapeutycznego, między innymi: indywidualne zajęcia z terapeutą i psychoterapię grupową.

Każdy, kto się do nas zgłosi, może liczyć na fachową pomoc specjalistów psychoterapii uzależnień oraz lekarzy psychiatrów z wieloletnim doświadczeniem.

Podczas terapii pomagamy osobom współuzależnionym zrozumieć swoją sytuację życiową, odnaleźć sposób na realizację własnych potrzeb i własne szczęście. Osoby te, dzięki poprawie kondycji psychicznej oraz nabytej wiedzy na temat uzależnienia, są w stanie nie tylko podjąć skuteczne działania wspomagające wyjście z nałogu bliskiej osoby, ale przede wszystkim – zbudować własną, harmonijną przestrzeń życiową.