Leczenie depresji

leczenie_depresji

Leczenie depresji

Skutecznie leczymy depresję, stosując zrównoważoną kurację farmakologiczną i zaawansowaną psychoterapię. Dzięki pomocy naszych doświadczonych psychiatrów i terapeutów możliwy jest całkowity powrót do zdrowia!
W leczeniu depresji szczególny nacisk kładziemy na:

  • Wnikliwą analizę problemu. W przypadku każdego pacjenta staramy się dotrzeć do przyczyn, które wywołały depresję, a mogą one być bardzo różne, np. przewlekły stres, traumatyczne przeżycia, obciążenie genetyczne.
  • Precyzyjne dostosowanie metod leczenia. W celu uzyskania trwałej poprawy stanu zdrowia pacjenta w jak najkrótszym możliwym czasie, korzystamy z różnych sposobów i metod leczenia depresji (leczenie farmakologiczne, konsultacje psychiatryczne, psychoterapia indywidualna, grupowa).

Leczenie depresji – przebieg terapii

  • Kompleksowa diagnoza pacjenta

W leczeniu depresji bardzo ważne jest prawidłowe rozpoznanie choroby oraz ocena jej zaawansowania. Rozpoczynamy zazwyczaj od rozmowy z pacjentem na tematy dotyczące jego dolegliwości, przebytych chorób, sytuacji rodzinnej i zawodowej. Właśnie takie szerokie spojrzenie pozwala nam na opracowanie i zaproponowanie osobie zgłaszającej się do nas najkorzystniejszej formy pomocy.

  • Wybór odpowiednich metod leczenia

Po badaniach oraz konsultacji psychiatrycznej zapoznajemy pacjenta z naszymi ustaleniami i przedstawiamy przygotowany dla niego program leczenia. Staramy się w nim uwzględnić zarówno potrzeby i preferencje pacjenta, jak i różnego rodzaju ograniczenia. Na tym etapie możemy też wstępnie zaplanować leczenie w czasie.

  • Psychoterapia depresji oraz leczenie farmakologiczne

Jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia depresji jest leczenie stacjonarne składające się z kuracji farmakologicznej i psychoterapii. Nie oznacza to jednak, że każdy, u kogo zdiagnozowano depresję, musi natychmiast rozpocząć zażywanie leków antydepresyjnych. Czasami – zwłaszcza, gdy objawy choroby są łagodne i utrzymują się krótko – przebycie samej psychoterapii może wystarczyć, by w pełni odzyskać zdrowie.