Leczenie uzależnień

W życzliwej atmosferze – pełnej wsparcia i zrozumienia – prowadzimy skuteczne leczenie alkoholizmu, narkomanii oraz lekomanii.

Jeśli poszukują Państwo pomocy i wsparcia, które pozwolą Wam lub Waszym bliskim wrócić do zdrowia i cieszyć się pełnią życia – jesteście w dobrym miejscu:

  • jesteśmy do dyspozycji 24 godziny na dobę – pacjenta przyjmujemy wtedy, gdy się do nas zgłosi,
  • każdą terapię opracowujemy indywidualnie – forma i czas trwania leczenia są ściśle powiązane z postawioną diagnozą,
  • gwarantujemy dyskrecję, bezpieczeństwo i życzliwość podczas terapii oraz po jej zakończeniu.
Image

Detoks alkoholowy i narkotykowy

Stwarzamy optymalne warunki do dalszego leczenia.

Detoks jest często pierwszym etapem leczenia uzależnienia. Polega na uwolnieniu organizmu od substancji trujących, takich jak: alkohol, narkotyki, leki. Detoksykacja jest niezbędna w momencie, gdy wystąpiło zatrucie substancjami psychoaktywnymi. Cały proces przeprowadzany jest pod ścisłą kontrolą lekarską i jest bardzo ważnym krokiem w kierunku powrotu do zdrowia. Podczas detoksu pacjent przyjmuje płyny, witaminy oraz odpowiednio dobrane leki, dzięki którym łagodzimy trudne objawy odstawienia substancji uzależniających.

Image

Leczenie alkoholizmu

Skutecznie pomagamy wrócić do zdrowia i równowagi.

W naszej klinice realizujemy kompleksowy program leczenia alkoholizmu 24h na dobę. Składa się on z wielu elementów, między innymi: trafnego zdiagnozowania problemu oraz stosowania szerokich oddziaływań terapeutycznych. Historia każdego człowieka uzależnionego od alkoholu jest inna, dlatego dla każdego pacjenta w naszej klinice dopasowujemy indywidualną formę terapii. Celem wszystkich naszych działań jest osiągnięcie konkretnego efektu – powrotu pacjenta do życia bez nałogu.

Image

Leczenie narkomanii

Wspieramy pacjentów w uwolnieniu się od nałogu.

Pomagamy osobom z problemem uzależnienia od narkotyków. Narkomania jest chorobą bardzo złożoną, dlatego też w naszej terapii oddziałujemy jednocześnie na sferę duchową, moralną oraz społeczną. Dzięki temu pacjent wypracowuje skuteczne sposoby radzenia sobie z nałogiem. Podczas pobytu w naszej klinice pacjent poddany jest kompleksowemu leczeniu, które przybiera formy ściśle dostosowane do jego indywidualnych potrzeb. W leczeniu wykorzystujemy zarówno leczenie farmakologiczne, jak również psychoterapię na poziomie indywidualnym oraz grupowym.

Image

Terapia dla współuzależnionych

Zapewniamy opiekę osobom współuzależnionym.

Do problemu uzależnień podchodzimy w sposób holistyczny, dlatego oferujemy kompleksową opiekę terapeutyczną również dla osób współuzależnionych. Taka terapia to nie tylko zwiększenie szansy na powrót do zdrowia osoby z problemem współuzależnienia, ale przede wszystkim powrót do kontroli nad własnym życiem i emocjami. W klinice oferujemy zarówno indywidualne zajęcia z terapeutą, jak również zajęcia w grupie. Osoby zgłaszające się na taką terapię otrzymują szybkie i bezpośrednie wsparcie specjalistów, którzy pomagają im na nowo powrócić do życiowej równowagi.