Leczenie alkoholizmu

leczenie-alkolizmu-klinika

Leczenie alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą przewlekłą, chroniczną i śmiertelną, wymagającą profesjonalnego leczenia. Zerwanie z nałogiem jest trudne, ale pozytywnie odmienia życie każdego, kto się na to zdecyduje.
O tym, że wyjście z nałogu oraz powrót do zdrowia psychicznego i fizycznego są możliwe, przekonało się wielu naszych pacjentów. Od lat poprzez leczenie farmakologiczne oraz różnorodne działania terapeutyczne skutecznie pomagamy osobom nadużywającym alkoholu. Jesteśmy przekonani, że potrafimy pomóc również Wam lub Waszym bliskim.

W swojej pracy kierujemy się przede wszystkim dobrem pacjenta, dlatego:

  • jesteśmy do dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu,
  • oferujemy program leczenia alkoholizmu dostosowany do indywidualnych potrzeb,
  • zapewniamy pomoc od pierwszego kontaktu pacjenta z naszą kliniką, przez cały okres terapii, jak również po jej zakończeniu,
  • udzielamy profesjonalnego wsparcia osobom współuzależnionym.

Leczenie alkoholizmu – przebieg terapii

Leczenie alkoholizmu w naszej klinice składa się z kilku etapów, którymi są, m.in.:

  • Kompleksowa i staranna diagnoza pacjenta

Diagnozę choroby alkoholowej, rozpoczynamy od rozmowy z osobą uzależnioną oraz oceny jej stanu zdrowia. Nasi lekarze przeprowadzają badania, które pozwalają zebrać informacje potrzebne do podjęcia leczenia. Kiedy zachodzi taka potrzeba, poddajemy pacjenta detoksykacji, która ma na celu poprawę stanu jego zdrowia. Uwolnienie organizmu od szkodliwych substancji jest wstępnym etapem leczenia uzależnienia od alkoholu, który poprzedza właściwą terapię.

 

  • Opracowanie indywidualnego programu leczenia

Aby skutecznie pomóc osobom zmagającym się z problemem alkoholowym, szczegółowo analizujemy mechanizmy uzależnienia od alkoholu i opracowujemy indywidualny program zdrowienia z każdym pacjentem.

 

  • Wsparcie po zakończeniu terapii

Po zakończeniu terapii zapewniamy wszystkim potrzebującym dodatkową pomoc. Organizujemy specjalne grupy wsparcia, które pomagają im utrzymać abstynencję, wprowadzać kolejne pozytywne zmiany w swoim życiu oraz radzić sobie z uzależnieniem każdego dnia.

leczenie-alkoholizmu-inventiva

leczenie_alkoholizmu