Leczenie narkomanii

leczenie-narkomanii

Leczenie narkomanii

Klinika Inventiva jest miejscem kompleksowego leczenia narkomanii. W oparciu o sprawdzone i skuteczne metody zapewniamy realną pomoc osobom uzależnionym od narkotyków.
Wiemy jak ważne dla pacjenta są komfort, dyskrecja oraz życzliwość, dlatego naszą klinikę tworzą ludzie, którzy z empatią i zrozumieniem potrafią pomóc osobom z problemami oraz ich bliskim (terapia dla współuzależnionych).

Skuteczne leczenie uzależnienia od narkotyków – przebieg terapii

Podobnie jak w przypadku leczenia innych uzależnień, leczenie narkomanii jest procesem długotrwałym
i trudnym, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby cel – jakim jest uwolnienie się od uzależnienia – został osiągnięty.

  • Diagnoza stanu pacjenta oraz szczegółowe badania

Każdą terapię rozpoczynamy od szczegółowych badań oraz diagnozy stanu pacjenta. Prawidłowa ocena sytuacji stanowi klucz do przygotowania odpowiedniego planu leczenia. Pacjenci, u których zdiagnozowano zatrucie organizmu kierowani są na detoks narkotykowy.

  • Ustalenie metody oraz planu leczenia

Metody leczenia dobierane są zawsze indywidualnie dla każdego pacjenta i uwzględniają takie czynniki, jak: rodzaj uzależniającej substancji, częstotliwość jej przyjmowania oraz chęć i motywacja pacjenta do leczenia. W leczeniu wykorzystujemy zarówno leczenie farmakologiczne, jak również psychoterapię na poziomie indywidualnym oraz grupowym. Stosujemy różnorodne formy leczenia, które łączymy ze sobą w zależności od potrzeb pacjenta.

  • Wieloetapowe oraz szerokie działania terapeutyczne

Zażywanie narkotyków prowadzi do silnego uzależnienia fizycznego oraz psychicznego. Osoba uzależniona od narkotyków odczuwa ogromną potrzebę zażywania danego środka, w celu osiągnięcia pożądanego efektu w organizmie. Aby skutecznie pomóc tym osobom, musimy działać na wielu płaszczyznach. W czasie terapii oddziałujemy jednocześnie na różne sfery życia: sferę fizyczną, emocjonalną, moralną oraz społeczną. Tylko w taki sposób możemy wypracować razem z pacjentem dojrzałe stanowisko wobec własnych zachowań i pomóc mu wrócić do zdrowia fizycznego i psychicznego.

  • Pomoc po zakończeniu terapii – grupy wsparcia

Wszystkie osoby, które ukończyły terapię mogą korzystać z pomocy grup wsparcia. Uczestnictwo w spotkaniach pomaga odnaleźć się w środowisku rodzinnym oraz zawodowym i uczy, jak radzić sobie w sytuacjach zagrażających utrzymaniu abstynencji.

lecznie_narkomanii_klinika

leczenie-narkomanii-osrodek